MUDr. Petr Koukolík

MUDr. Petr Koukolík
soukromá zubní ordinace
Přejít na obsah
Stomatologické výkony
Výplně

Bílá výplň neboli výplň zhotovená z estetického materiálu (skloionomer, kompozit či kompomer) je výplní estetickou.
V mojí ordinaci provádím tyto výplně z fotokompozitních a skloionomerních materiálů. Amalgámová výplň je zhotovená
ze slitiny kovů, a to hlavně rtuti, stříbra a mědi. Není estetická a pro její zhotovení je potřeba odstranit větší množství tvrdých zubních tkání (zub je potřeba více vyvrtat). Provádí se proto zejména u pacientů s vyšší kazivostí. Nelze říci, která výplň je lepší a horší, obě mají své indikace a kontraindikace a při rozhodování mezi nimi se vždy jedná o domluvu mezi lékařem a pacientem.
Endodoncie

Léčba onemocnění zubní dřeně. Zahrnuje její umrtvení (devitalizaci), odstranění, opracování stěn kořenového kanálku a následnou dostavbu zubu. V naší ordinaci provádíme endodoncii ruční i rotační (ta je rychlejší).
Protetika

Korunky, můstky, částečné i celkové snímatelné náhrady, inlaye a onlaye. Zhotovuje se v případech, kdy se nedá pro velikost defektu zubu zhotovit klasická výplň a při ztrátách zubů. Po nabroušení zubu se zhotoví otisk, který putuje do laboratoře, kde zhotoví náhradu přesně podle modelu.

Materiály:

       • kov
       • keramika
       • metalokeramika
       • plast, ...

Nepřeberné množství materiálů a technik výroby nám umožňuje zhotovit náhradu pro jakoukoliv situaci. V případě bezzubých čelistí se samozřejmě nic nebrousí a rovnou otiskujeme. Pro tyto případy se klasicky používají náhrady z plastu.
Odstranění zubního kamene

Provádí se ručními nástroji nebo ultrazvukovými přístroji. Jde
o bezbolestný zákrok.
Bělení zubů

Bělení zubů si můžete vyzkoušet sami doma, ale největších efektů samozřejmě dosáhnete, pokud využijete profesionálního bělení v ordinaci zubního lékaře. Domácí bělení - existují různé přípravky k domácímu bělení, patří mezi ně zubní pasty, gely nanášené tyčinkami přímo na zuby nebo do teple  tvarovatelných "formiček". S výhodou lze zhotovit podle zubních otisků individuální formu, do které se následně nanese mnohem menší množství bělícího přípravku a zároveň se vyhneme jeho kontaktu s dásněmi, takže lze použít účinnější koncentrace. Ordinační bělení - nejúčinnější bělení. Buď za pomocí již zmíněných individuálně zhotovených forem, nebo přímým nanášením přípravku na zuby. Na dásně je předem nanesen ochranný gel, který je vytvrzen světlem a funguje jako mechanická bariéra, která chrání dásně
od kontaktu s bělící substancí.
AirFlow - Pískování

Celkem nová metoda, která má ale základ v klasickém pískování. Přístroj AirFlow vytváří proud jemného písku, spíše pudru, jímž se abrazivně odstraňují jemné nečistoty z povrchu zubů, které nelze očistit většími mechanickými nástroji určenými k odstranění zubního kamene.
(c) 2018 MUDr. Petr Koukolík - Webdesign: VMA.cz
Návrat na obsah